Bdt Eğitimi Sık Sorulanlar

Bilişsel davranışçı terapi nedir?

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (BDT) dünyada şu anda bilimsel olarak kabul edilen en etkili terapi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Özellikle ruh sağlığı alanında eğitim görmüş, bu alanda mesleki gelişimini artırmak isteyen ve vakalara karşı etkili bir yorumlama becerisi kazanmak isteyen kişilerin katılması gereken en temel eğitimler arasında yer almaktadır.

Bdt Eğitimi nereden alınmalı?

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitiminin; eğitimler için iyi bir sistemi, yöntemi olan kurumlar tarafından alınması, katılımcılara hem daha güvenilir bir eğitim süreci sunarken, hem de sistemin ve sürecin keyfini çıkarma fırsatı verir. Katılımcıların maximum verimle derslerini alması için alanın en iyi eğitmenleriyle birebir iletişim kurma fırsatı tanıyan, en iyi platformlarda, en kaliteli eğitim sürecini sunan kurumlar eğitim alınması için tercih edilebilecek en doğru yerlerdir. Tabiki sadece iyi kurulmuş bir sistem, eğitimin nereden alınması gerektiği hakkında yeterli kriterlerden değildir. BDT Eğitimi, bu alanda uzun dönemler boyu uygulamalı çalışmalar yapmış, deneyimi ve başarısı kanıtlanmış uzmanlar tarafından alınmalıdır. Tecrübeden ve teoriden yoksun bir eğitmenden alınan eğitimlerin ne yazık ki katılımcılara, kafa karışıklığından başka bir katkısı olmayacaktır. Özellikle de süpervizyon desteği Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi için oldukça önem arz etmektedir. Teorinin uygulamalar üzerinden pratiğe döküldüğü bu kısımda, BDT’ nin temelleri sağlamlaştırılır. Bdt Eğitimi nereden alınmalı? sorusuna cevabımız; Marmara psikoloji.

Marmara Psikoloji Danışmanlık Merkezi olarak, kursiyerlerimizin eğitim aldıkları konuya hakim olması, akıllarındaki sorulara cevap bulacağı uzmanlardan, her sorusunun cevabını alması en temel amacımızdır. Bu hedef doğrultusunda en iyi platformlarda, en iyi eğitmenlerle çalışmalarımızı durmaksızın sürdürmekteyiz.

Bdt eğitimi fiyatları

Bdt eğitimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizleri arayabilir. Aşağıdaki bağlantı ile formu doldurabilirsiniz.

Bağlantıya tıklayın formu doldurun

Bdt eğitimi nasıl alınır?

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini almaya karar verdiğinizde internet adresimiz üzerinden ilgili eğitim detaylarının verildiği sayfadan ‘Eğitime Başvurmak İstiyorum’ butonuna tıklayarak kayıt sürecinizi başlatabilirsiniz. Sunulan formda sizden istenen bilgileri girmeli ve ‘Gönder’ butonuna tıklamalısınız. Tarafımızdan yapılan kontroller sonrasında kayıt işleminiz tamamlanır. Kayıt işleminin ardından, derslere katılmanız için gerekli olan tüm bilgiler sizlere ulaştırılır. 

 

Bilişsel davranışçı terapi eğitimini kimler alabilir?

Bilişsel davranışçı terapi, akılcı teknikleriyle psikolojik problemlerle mücadele eden pek çok insana uygulanabilir çözümler üreten bir terapi tekniğidir. Ruh sağlığı alanında bulunan, mesleki ve sosyal hayatında karşılaşabileceği insanlara daha etkin ve hızlı çözümler üretmek için kendini geliştirmek isteyenler tarafından alınabilir. Marmara Psikoloji Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ ni almak isteyen kursiyerlerimizin aşağıda nitelendirilmiş kişiler arasında olması gerekmektedir.

  • Psikologlar
  • Psikolojik danışmanlar
  • Psikoloji ve PDR bölümlerinden psikopatoloji dersi almış öğrenciler
  • Ruh sağlığı alanında yüksek lisans yapanlar
  • Psikiyatristler
  • Psikiyatrist asistanları
  • Psikiyatri hemşireleri

Bdt eğitimi Prof. Dr. Şükrü UĞUZ

Prof. Dr. Şükrü Uğuz tarafından uygulamalı olarak verilecek bu eğitimle; kaydı gerçekleştirilen katılımcıların, terapi örnekleri aracılığıyla psikoterapi yapmaya başlayacak teorik ve pratik becerileri kazanması amaçlanmaktadır. Eğitim sürecinde katılımcılar, akademik ve mesleki hedeflerine her bir adımda daha da yaklaşmanın verdiği mutluluğu tadacaklardır. Başarı merdiveninde donanımınızı artırmak ve süreci ertelemeden hızlandırmak istiyorsanız, eğitimimizde sizi de görmekten mutluluk duyarız.